Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

LPG Landi Renz IG1 - soadek ciśnienia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • LPG Landi Renz IG1 - soadek ciśnienia

    Zamieszczone przez sebastian7905
    Jeszcze go nawrócić na Ocypel i po staremu bedzie
    Przecież jedzie :diabelski_usmiech

  • #2
    LPG Landi Renz IG1 - soadek ciśnienia

    Mam taki objaw. Octavia II FL Instalacja Landi Renzo. Na początku było tak że silnik po ok 30 min przerzucał się na benzynę. Teraz już po chwili pracy na gazie przerzuca na benzynę. Po podpięciu kompa okazało się że jest jest błąd za niskie ciśnienie . Wymieniłem filtry fazy lotnej i ciekłej oraz map sensor . Problem pozostał. Dalej przerzuca z powrotem na benzynę i centralka pipczy. Na wykresie widać jak chwilę trzyma ciśnienie LPG a potem schodzi na ok. 0,6, 0,7 bara. Samochód ma 33 tys przebiegu i ostatni rok był mało jeżdzony. Zawór na zbiorniku sprawny. Wymontowałem i podłaczyłem bez tłoczka w elektromagnesie i dalej to samo. Został parownik i ewentualnie przewód. Filtr przy parowniku był bardzo lekko i nieznacznie zabrudzony jakby takimi opiłkami. Nie wiem co dalej rozbierać parownik czy próbować go tylko regulować ?
    Krzysztof512

    Komentarz


    • #3
      Jak nie byl jezdzony, to mogla przykleic sie membrana w reduktorze. Rozbierajac to, najlepiej zamowic za te pare zlotych zestaw do regeneracji reduktora i to zmienic.

      A co to znaczy, ze na poczatku przeskakiwal na benzyne po 30 minutach. On nie ma prawa nawet pod pelnym obciazeniem przejsc na benzyne, chyba ze ma juz ten najnowszy soft wgrany przez ASO z dotryskami.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        miałem ten sam problem, kiedy auto było jeszcze na gwarancji i jeśli dobrze pamiętam to przyczyna był wlasnie reduktor, po wymianie przez aso usterka się już nie pojawila

        Komentarz


        • #5
          Było tak że jechałem na lpg przez ok 20 30 min i dopiero się przełaczał na benzyne. Jednocześnie centralka pipczyła [ awaria ].
          Teraz jest tak że mija słychać że zawór od lpg się załacza, na lpg pracuje może 3 do 5 sekund i z powrotem przełacza na LPG. Na wykresie jest spadek niskiego ciśnienia do ok 0,5, 0,6 bara i odłączenie pracy na lpg. Chodzi o to że ciśnienie jest za niskie.

          [ Dodano: Sro 17 Gru, 14 22:22 ]
          ale wymienili cały reduktor ?
          Krzysztof512

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X